fot. integracjatyija.pl
Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja odbędzie się po raz szesnasty w dniach 03.-09. września 2019 roku. Przez ponad dekadę zdążył przetrzeć szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze, przestrzeni społecznej, nie tylko koszalińskiej, ale również polskiej i europejskiej.

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja to największe w Polsce i jedno z nielicznych w Europie wydarzeń filmowych poświęconych osobom niepełnosprawnym. Głównym założeniem festiwalu jest prezentacja filmów o tematyce niepełnosprawności, a także osiągnięć osób niepełnosprawnych oraz ich integracja z osobami sprawnymi.

Tegoroczne hasło przewodnie festiwalu to „Praca - życie - scenariusz dla każdego”, tak więc wszystkie podejmowane działania podkreślać będą znaczenie zmierzenia się z niepełnosprawnością w rodzinie.

W tym roku o statuetki Motyla 2019 powalczą produkcje z całego świata w trzech kategoriach: film fabularny, film dokumentalny i film amatorski.

Wzorem lat ubiegłych , wydarzenia związane z Europejskim Festiwalem Filmowym Integracja Ty i Ja będą odbywać się w tym samym czasie w 50 miejscowościach w Polsce - 35 mniejszych ośrodków, gdzie będzie odbywał się MAŁY FESTIWAL TY i JA oraz 15 dużych aglomeracji, gdzie w kinach studyjnych będzie realizowany projekt 2 DNI z EFF INTEGRACJA TY I JA w POLSCE.

Festiwal jest wspierany finansowo m.in. przez: PFRON, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Województwo Zachodniopomorskie, Urząd Miasta Koszalin.

Więcej informacji na stronie www.integracjatyija.pl.

Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio Koszalin.

aj