fot. Przemysław Grabiński
Pokazują swoją codzienną, ciężką pracę i bogactwo lasów. Leśnicy z Piły zaprosili dziś mieszkańców regionu do Parku na Wyspie w Pile na festyn „Las na Wyspie”.

Jak powiedział Polskiemu Radiu Koszalin dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile Damian Szcześniak – okazją do tego spotkania jest 95-lecie Lasów Państwowych.

- Chcemy pokazać, co na co dzień w lesie robimy, czym się zajmujemy, a przede wszystkim zaprezentować nasze produkty leśne, te, które w lesie produkujemy. Pokazujemy naszą historię, stare urządzenia po to, żeby cofnąć się kilkadziesiąt lat wstecz. Poza tym pokazujemy ochronę przyrody. Mamy w pilskich lasach wiele ciekawych gatunków, rzadkich gatunków, takich jak chociażby rybołów, żbik, wilk, czy znany wszystkim żubr.

Podczas festynu odbywają się m.in. pokazy drwali, można również poczęstować się dziczyzną. Na spotkanie z leśnikami przychodzą całe rodziny: - Patrzymy na wszystko z zaciekawieniem. Słuchamy opowieści o przyrodzie, patrzymy, jak drwale pracują. Jest wiele atrakcji dla dzieci, kolejka do pysznej dziczyzny, jest świetnie.

Święto leśników na Wyspie w centrum Piły potrwa do godziny 19.00. W czasie festynu prowadzona jest też akcja „Sadzonka za elektrośmieci”. Każdy, kto przyniesie elektrośmieci, otrzyma drzewko. 

pg/aj

fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński

Posłuchaj

dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile Damian Szcześniak
na spotkanie z leśnikami przychodzą całe rodziny