fot. KPP Chojnice
Mężczyzna płacił zbliżeniowo za transakcje w sklepach i restauracjach. W ten sposób namierzyli go policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach.

Zgłoszenie o przywłaszczeniu karty bankomatowej trafiło do chojnickich funkcjonariuszy w kwietniu. Kobieta zgubiła kartę płatniczą i zorientowała się, że za jej pomocą ktoś płaci w sklepach i restauracjach.

Policjanci szybko ustalili, w których sklepach sprawca robił zakupy i na podstawie m.in. zapisów nagrań z kamer monitoringów ustalili rysopis podejrzewanego. Wczoraj kryminalni na jednej z ulic miasta zauważyli poszukiwanego mężczyznę. Podczas sprawdzania jego danych w systemie policyjnym okazało się, że chojniczanin jest też poszukiwany listem gończym za niepłacenie alimentów.

34-latek usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży pieniędzy z konta, po czym został przewieziony do najbliższego zakładu karnego. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, aby w przypadku zagubienia karty natychmiast powiadomić bank, a w przypadku kradzieży również policjantów.

jż/ar