fot. Jarosław Rochowicz
Głosami klubu Koalicji Obywatelskiej szczecineccy radni przyjęli podsumowanie pracy burmistrza za rok 2018. Radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Porozumienia Samorządowego wstrzymali się od głosu.

Dziękując za przyznanie absolutorium, burmistrz Daniel Rak przyznał, że tak naprawdę radni ocenili pracę jego poprzednika: - Absolutorium uzyskał tak naprawdę burmistrz Douglas. Ja kończyłem budżet, który był jego autorskim budżetem. Przez cały czas brałem jednak udział w jego realizacji, dlatego mam satysfakcję z tego absolutorium.


Podczas sesji radni jednogłośnie podjęli decyzję dotyczącą sposobu przyznawania nagród nauczycielom. Mimo że w domyśle ma to być forma rekompensaty dla nauczycieli, którzy wzięli udział w kwietniowym strajku, zdaniem radnego Wiesława Suchowiejki z Porozumienia, zmiana dotyczy także nauczycieli niestrajkujących: - Ci, którzy zechcą dać nauczycielom nagrody za strajk, to to zrobią. Myśmy jednak nikogo nie upoważnili do dawania nagród za strajk, tylko zmieniliśmy zapisy w regulaminie.

Radni jednogłośnie zdecydowali także o wprowadzeniu darmowej komunikacji miejskiej. Tomasz Merk, dyrektor spółki odpowiadającej za przewozy w mieście, mówi, że dla mieszkańców będzie to spore ułatwienie: - Wyeliminujemy na przykład czas poświęcany przez kierowców na sprzedaż biletów.

Darmowe autobusy będą kursowały po Szczecinku od 1 września.

ms/ar

Posłuchaj

Tomasz Merk, dyrektor spółki odpowiadającej za przewozy w mieście
Wiesław Suchowiejko, radny Porozumienia
Daniel Rak, burmistrz Szczecinka