fot. UM Koszalin
Wśród pomysłów mieszkańców są Koszalińska Butelka Zwrotna, Inkubator Młodzieżowych Idei, czy instalacja monitoringu na ulicy Kaszubskiej.

Przyjmowanie wniosków zakończyło się 14 czerwca.

- Złożono 97 projektów. To nieco mniej niż w zeszłym roku. O jeden zwiększyła się liczba projektów ogólnomiejskich, a zmniejszyła się nieco liczba pomysłów osiedlowych. Wszystkie osiedla złożyły jednak projekty, najwięcej - Jamno-Łabusz i Lubiatowo - informuje Tomasz Czuczak, sekretarz miasta.

Złożone projekty, zanim trafią pod głosowanie mieszkańców, muszą przejść urzędniczą weryfikację. - Sprawdzimy m.in., czy są wykonalne technicznie i czy mieszczą się w zakładanych kosztach - wyjaśnia Tomasz Czuczak.

Listę zaakceptowanych formalnie wniosków poznamy 1 września.

W Koszalińskim Budżecie Obywatelskim na 2020 rok do wydania są 2 miliony 990 tysięcy złotych. Mieszkańcy będą głosować na projekty ogólnomiejskie - tu do wydania jest 1 milion złotych. Pozostała kwota trafi na realizację projektów osiedlowych.

Głosowanie nad projektami rozpocznie się we wrześniu i potrwa do połowy października.

W tym roku głosowanie w budżecie obywatelskim prowadzone będzie tylko w formie elektronicznej. Po raz pierwszy głosować będą mogli wszyscy mieszkańcy, bez względu na wiek.

ap/ar

Posłuchaj

Tomasz Czuczak o złożonych projektach
Tomasz Czuczak o ocenie formalnej projektów