fot. Izba Administracji Skarbowej
Pierwszy Urząd Skarbowy w Koszalinie oraz Drugi Urząd Skarbowy w Koszalinie otrzymały tytuły „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”, w konkursie organizowanym przez Business Centre Club we współpracy z Ministerstwem Finansów.

Celem konkursu jest promowanie wysokich standardów obsługi klienta oraz tworzenie między administracją skarbową a przedsiębiorcą relacji charakteryzujących się wzajemną życzliwością i profesjonalizmem.


Przedstawiciele biznesu wyróżnili 65 urzędów, które mogą posługiwać się tytułem „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy” przez rok, do czasu rozstrzygnięcia kolejnej edycji konkursu.

Na liście laureatów znalazło się sześć urzędów skarbowych z województwa zachodniopomorskiego: Urząd Skarbowy w Białogardzie, Urząd Skarbowy w Choszcznie, Urząd Skarbowy w Drawsku Pomorskim, Urząd Skarbowy w Myśliborzu, Pierwszy Urząd Skarbowy w Koszalinie oraz Drugi Urząd Skarbowy w Koszalinie.

- Korelacja administracji skarbowej i biznesu musi się opierać na wzajemnym zaufaniu, na wypracowaniu metod współpracy, które będą korzystne dla obu stron. Nagroda „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy” jest niezwykle ważna, ponieważ jest transparentna i nadawana przez przedsiębiorców - naszych szczególnych partnerów, którzy pomagają nam w usprawnianiu administracji skarbowej - powiedział nadinsp. Piotr Walczak, wiceminister finansów, szef Krajowej Administracji Skarbowej.

red./ar

fot. Izba Administracji Skarbowej