fot. KOWR
Podczas imprezy zorganizowanej przez koszaliński oddział Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa swoją działalność prezentują najbardziej aktywne mieszkanki obszarów wiejskich.

Jak podkreśla Michał Mętlewicz z KOWR-u, kongres to nie tylko spotkanie integracyjne: - To jest ukłon wobec tych pań. Chcemy pokazywać ich działalność i ją promować. Dążymy też do tego, aby takie spotkania były platformą integracyjną, na której panie będą mogły się poznać i wymienić pomysłami. Prowadzą przecież bardzo rozległą działalność - od rękodzieła, przez występy artystyczne, po gotowanie.

Krzysztof Nieckarz, dyrektor koszalińskiego KOWR-u, zaznacza, że działalność Kół Gospodyń Wiejskich została zaktywizowana dzięki wsparciu finansowemu, jakie zostało do środowisk wiejskich skierowane: - Koła do 30 osób mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości 3 tysięcy złotych. Koła powyżej 30 członkiń otrzymują 4 tysiące złotych, a te liczące więcej niż 50 osób - 5 tysięcy. Te panie działały już wcześniej, ale nie miały instrumentów finansowych i osobowości prawnej. Dzięki przyjętej ustawie to się zmieniło.

II Kongres Kół Gospodyń Wiejskich w Białym Borze odbywa się pod patronatem Polskiego Radia Koszalin.

Od godziny 16:00 do 18:00 na naszej antenie relacja z tego wydarzenia.

rp/ar

Posłuchaj

Michał Mętlewicz z KOWR-u
Krzysztof Nieckarz, dyrektor koszalińskiego oddziału KOWR