fot. Przemysław Grabiński
Na rynku w Margoninie prezydent spotkał się z mieszkańcami powiatu chodzieskiego. Odwiedził też jedno z gospodarstw pod Chodzieżą.

Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem „Poległym za Wolność” w Margoninie Andrzej Duda, zwracając się do mieszkańców, wspomniał m.in. związaną z tą ziemią historię Powstania Wielkopolskiego: - Powstańcy dali dowód, że to jest polska ziemia. To oni tutaj się wykrwawiali. To oni walczyli w bitwie pod Radwankami i wielu innych potyczkach.

Prezydent zaapelował też do zgromadzonych na rynku w Margoninie o polityczne wsparcie. Mówił przy tym o konkretnym, finansowym wsparciu, jakie trafia do Polaków z płaconych przez nich podatków: - Przed nami uchwalenie budżetu Unii Europejskiej na kolejne siedem lat. Opcja polityczna, która teraz rządzi nie miała okazji walczyć o poprzedni budżet, ale będzie miała tę możliwość teraz. Są szanse, by ten budżet był dla Polski lepszy. I będę wspierał te dążenia. Dlaczego? To się po prostu polskiemu rolnikowi należy, aby otrzymywał przynajmniej tyle, ile średnio rolnicy w Unii Europejskiej.

Prezydent odwiedził też jedno z gospodarstw pod Chodzieżą. Po tej wizycie, podczas swojego wystąpienia, Andrzej Duda podkreślał, jak ważny jest rozwój polskiego rolnictwa i wyrównanie szans polskiego rolnictwa z tym z zachodnich krajów Unii Europejskiej.

Mieszkańcy, którzy przyszli na spotkanie z Andrzejem Dudą przyznawali, że nie często mają okazję do takich spotkań z najważniejszymi politykami w kraju: - To wyjątkowa sytuacja. Nieczęsto się nam zdarza, abyśmy mogli poznać prezydenta.

Podczas wizyty w północnej Wielkopolsce prezydent Andrzej Duda spotkał się też z lokalnymi samorządowcami.

pg/ar

fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński

Posłuchaj

Andrzej Duda apeluje o polityczne wsparcie
mieszkańcy Margonina
Andrzej Duda o Powstaniu Wielkopolskim
Andrzej Duda o rozwoju polskiego rolnictwa