fot. Renata Pacholczyk
Powiatowe obchody Święta Policji były przede wszystkim okazją do podziękowania za służbę. Dodatkowo 88 funkcjonariuszy otrzymało nominacje na wyższe stopnie.

Awans otrzymała między innymi sierżant Paulina Wiśniewska-Basiak z pierwszego komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie: - Awansowałam ze starszego posterunkowego na sierżanta. Czuję się szczęśliwa, bo jest to dla mnie duże osiągnięcie. Praca w policji to ciągły rozwój i praca z ludźmi.

Awans na stopień inspektora odebrał dziś także komendant miejski policji w Koszalinie Krzysztof Sieląg. Z kolei obecny na uroczystości inspektor Piotr Ostrowski, zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Szczecinie, podkreślił wyjątkowość funkcjonariuszy pracujących na tym terenie: - Komenda Miejska Policji w Koszalinie wychowała wielu znakomitych oficerów. Uważam, że ta jednostka świetnie i kreatywnie wypełnia swoje zadania.

W tym roku przypada setna rocznica powołania Policji Państwowej. Oficjalne Święto Policji obchodzone będzie 24 lipca. Zostało ono ustanowione przez Sejm w 1995 roku.

rp/ar

fot. Renata Pacholczyk

Posłuchaj

inspektor Piotr Ostrowski
sierżant Paulina Wiśniewska-Basiak