fot. Przemysław Grabiński
Budująca obwodnicę Wałcza firma deklaruje chęć dokończenia prac – mówią przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Realizująca tę inwestycję spółka Energopol Szczecin złożyła w sądzie wniosek o upadłość, ale – jak mówi rzecznik szczecińskiego oddziału GDDKiA Mateusz Grzeszczuk – jej przedstawiciele zapowiedzieli, że chcą dokończyć realizowane na zlecenie GDDKiA w województwie zachodniopomorskim prace.

- My obserwujemy bardzo dokładnie sytuację na budowach firmy Energopol Szczecin i będziemy firmę rozliczać z tych deklaracji. Jeżeli chodzi o kwestię związaną z terminami, technologicznie pod względem osiągniętego zaawansowania robót, to przy odpowiedniej mobilizacji jest szansa, aby obwodnicę Wałcza w tym roku zakończyć, mniej więcej około trzeciego, czwartego kwartału uzyskać przejezdność.

Mateusz Grzeszczuk dodał, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na bieżąco wypłaca pieniądze podwykonawcom spółki Energopol.

- Żadnych zobowiązań wobec firmy Energopol Szczecin nie mamy. Wszystkie płatności realizowane są wobec podwykonawców. Kiedy tylko wpływają do nas od nich odpowiednie, poprawne dokumenty – są realizowane.

Spółka Energopol Szczecin realizuje 4 inwestycje drogowe na zlecenie GDDKiA w województwie zachodniopomorskim: obwodnicę Wałcza w ciągu drogi S10, autostradę A6 na odcinku Szczecin Dąbie – Rzęśnica, węzeł Szczecin Kijewo na autostradzie A6 oraz obwodnicę Przecławia i Warzymic w ciągu drogi krajowej numer 13.

pg/aj

Posłuchaj

Mateusz Grzeszczuk, rzecznik szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad
Mateusz Grzeszczuk z GDDKiA o realizacji zobowiązań wobec firmy Energopol Szczecin