Serdecznie zapraszamy na XXV Komeda Jazz Festival, który odbędzie się w dniach od 12-26 października 2019 roku w Słupsku, Ustce i Lęborku.

Komeda Jazz Festival odbywa się od roku 1995 roku. Jest to jedyny międzynarodowy festiwal prezentujący najwybitniejszych polskich i światowych artystów, inspirowanych muzyką Krzysztofa Komedy. Jego muzyka jest dominantą festiwalu. Komeda, jazzowy liryk, twórca „polskiej szkoły jazzu nowoczesnego”, kompozytor muzyki do 60 filmów fabularnych, w swojej twórczości czerpał ze skarbnicy polskiego folkloru. Jest polskim twórcą tak istotnym dla kultury jak Chopin, Szymanowski, Lutosławski, Kilar, czy Penderecki. Festiwal jego imienia jest jedynym wydarzeniem w Słupsku uczestniczącym w europejskim i światowym obiegu kultury, a zatem promującym Słupsk w zdefiniowanym obszarze europejskim i globalnym.

2019 rok to jubileuszowa, XXV edycja Komeda Jazz Festival i 50 rocznica śmierci patrona festiwalu. Unesco ogłosiło 2019 rok - rokiem Komedy. Mamy nadzieję w wyjątkowy szczególny sposób przybliżyć muzykę Krzysztofa Komedy nazywanego „Chopinem polskiego jazzu”.

Festiwal to 15-dniowe święto jazzu i muzyki Komedy w 8 placówkach kultury w Słupsku, 1 - w Ustce, 1 - w Lęborku. Odbędą się 22 wydarzenia festiwalowe z udziałem 2 artystów plastyków, 2 artystów fotografików, aktorki Miry Kieniewicz-Kopcińskiej, publicysty Stanisława Danielewicza, 66 polskich i 9 zagranicznych artystów muzyków zaangażowanych w realizację zadania. W ramach zadania uhonorowany zostanie statuetką KOMEDERA wybitny polski artysta, greckiego pochodzenia -Jorgos Skolias, zaplanowano 8 autorskich koncertów festiwalowych, 2 wystawy plakatów, 2 wystawy zdjęć, wystawę prac dzieci „Komeda Jazz - oczami dzieci”, 2 koncerty w ramach jam-session i 4 pokazy filmów.

Więcej informacji na stronie komedajazz.com.

Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio Koszalin.

aj