fot. Przemysław Grabiński
Na nowy rok szkolny szkoły ponadpodstawowe i ponadgimnazjalne powiatu pilskiego przygotowały 2880 miejsc, a do dziś zgłosiło się do nich 2649 uczniów.

Jak zaznaczył Eligiusz Komarowski, starosta pilski, zarządzane przez powiat szkoły w nowym roku szkolnych uruchomią co najmniej dziewięć nowych klas. Dzięki temu zdecydowana większość uczniów dostanie się do szkoły pierwszego wyboru: - Jeżeli uczeń uzyskał dobre oceny, to ma prawie stuprocentową pewność, że dostanie się do wymarzonej przez niego szkoły. Będziemy robili wszystko, by nie zabrakło miejsc w szkołach.

Powiat pilski pozyskał też kolejne pieniądze na budowę hali sportowej przy I LO w Pile. Kolejne 2,5 miliona złotych do tej inwestycji dołoży Ministerstwo Sportu. W sumie ministerialna dotacja to już 6 milionów złotych. Ponad 7 milionów na budowę hali przeznaczy powiat pilski.

Grzegorz Witkowski, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej, które będzie korzystało z hali, powiedział że, to znacząco zmieni warunki treningów młodych siatkarek i siatkarzy: - Młodzież ćwiczy teraz w halach: przy ulicy Bydgoskiej i w Zespole Szkół Gastronomicznych. Ten nowy obiekt będzie potrzebny do realizacji zadań programowych. Tak duża hala daje możliwości organizacyjne dla Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Będziemy też mogli promować naszą siatkarską młodzież.

Jak podkreśliła Marta Kubiak, pilska posłana Prawa i Sprawiedliwości, na tę halę uczniowie i nauczyciele czekali wiele lat: - Środki, które udało się pozyskać z Ministerstwa Sportu i Turystki, pochodzą z programu służącego do budowy lub rozbudowy obiektów. Młodzież będzie mogła poprawiać w końcu swoje umiejętności.

Budowa nowej hali sportowej ma rozpocząć się jeszcze w tym roku.

pg/rż

Posłuchaj

Eligiusz Komarowski, starosta pilski
Grzegorz Witkowski, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej
Marta Kubiak, pilska posłana Prawa i Sprawiedliwości