fot. Marcelina Marciniak
Pieniądze przekazano do 12 gmin oraz 4 powiatów Pomorza Zachodniego i Środkowego.

Jak powiedział Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz koszaliński poseł Prawa i Sprawiedliwości, jest to bardzo ważne wsparcie: - Przez lata nie było możliwości finansowania remontu dróg, ponieważ w ogóle nie było takich programów. Teraz te biedniejsze i wykluczone komunikacyjnie gminy mogą otrzymać aż 80 procent rządowego dofinansowania.

Zdaniem Marka Subocza, wicewojewody zachodniopomorskiego, inwestycje drogowe są w gminach najważniejsze: - To była często zmora użytkowników oraz samorządowców. W tym roku na remont dróg lokalnych rząd przekazał rekordową kwotę w skali województwa.

Dotacja trafi m.in. do gminy Postomino. Wójt Janusz Bojkowski podkreślił, że inwestycja poprawi bezpieczeństwo mieszkańców: - Zostanie przebudowana droga na odcinku Jarosławiec-Rusinowo, m.in. będzie wylana nowa nawierzchnia oraz powstaną: oświetlenie oraz chodniki.

W ramach Funduszu Dróg Samorządowych, samorządy mogą otrzymać pomoc nawet do 80 procent kosztów inwestycji. Kolejny nabór wniosków jesienią.

mm/rż

fot. Marcelina Marciniak

Posłuchaj

Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji
Janusz Bojkowski, wójt gminy Postomino
Marek Subocz, wicewojewoda zachodniopomorski