fot. Przemysław Grabiński
Główne motywy powstającego filmu to sport zamiast używek i bezpieczeństwo na drogach, szczególnie pod kątem zachowań motocyklistów.

Komendant Powiatowy Policji w Pile insp. Sebastian Cichocki powiedział Polskiemu Radiu Koszalin, że liczy na to, że przesłanie od popularnego żużlowca bardziej trafi do adresatów kampanii: - Jarek wybrał swoją pasję, to, co kocha i dzięki temu nie poszedł przysłowiową złą drogą, w kierunku używek, czy narkotyków. Drugi poruszany przez nas aspekt to bezpieczeństwo motocyklistów i to właśnie Jarek powinien o nim mówić. On się po prostu na tym bardzo dobrze zna.

Jarosław Hampel przyznaje, że do udziału w akcji nie trzeba było go namawiać. Jak nam powiedział - robi to z pełnym przekonaniem: - Chcemy w tym materiale powiedzieć kilka słów, jak na motocyklu bezpiecznie przemierzać polskie drogi. Robię to z wielkim przekonaniem, bo niestety wciąż wiele słyszy się o wypadkach drogowych.

Ujęcia do policyjnego filmu z udziałem Jarosława Hampela kręcone były dziś na stadionie żużlowym w Pile. Gotowy spot wkrótce trafi m.in. do internetu.

pg/ar

Posłuchaj

insp. Sebastian Cichocki, komendant powiatowy policji w Pile
Jarosław Hampel