fot. Jarosław Banaś
W tym roku festiwal odbędzie się w kołobrzeskiej dzielnicy Podczele. Przez 3 dni miłośnicy muzyki transowej będą bawić się przy pięciu scenach z najlepszymi DJ-ami, scenografią i pirotechniką.

Organizatorzy chcą, aby kołobrzeski Sunrise stał się największym wydarzeniem muzycznym elektronicznej muzyki tanecznej (EDM) w Europie Wschodniej. Dlatego zagrają m.in.: Armin van Buuren, Fedde le Grand, Melo.kids, Alex M.O.R.P.H., Nitrous Oxide, Paul van Dyk, Headhunterz.

- Gramy na pięciu scenach. W tym roku festiwal jest niemal trzy razy większy niż dotychczasowe. To nowa era Sunrise Festival - powiedział Krzysztof Bartyzel, główny organizator festiwalu.

Każdego dnia przewidziano udział 20 tysięcy klubowiczów z całej Europy. Na miejscu jest miasteczko namiotowe, pole kempingowe i szpital polowy. Oprócz firm ochroniarskich bezpieczeństwa strzeże 200 policjantów z patroli pieszych, zmotoryzowanych i konnych.

- Główne siły skierujemy wieczorem i nocą. Pracować będą funkcjonariusze wydziałów prewencji, kryminalnego i ruchu drogowego. Dodatkowo jeden patrol konny będzie pełnił służbę na plaży, na wysokości osiedla Podczele. Będziemy też prowadzić kontrole pod kątem narkotyków. Wykorzystamy do nich cztery specjalnie przeszkolone psy - mówi mł. insp. Dariusz Hoc, komendant powiatowy policji w Kołobrzegu.

Sunrise Festival rozpoczyna się dziś o godzinie 18:00. Już teraz ruch na trasie z Koszalina do Kołobrzegu jest spowolniony i występują kilkuminutowe postoje.

jb/ar

fot. Jarosław Banaś
fot. Jarosław Banaś
fot. Jarosław Banaś
fot. Jarosław Banaś
fot. Jarosław Banaś
fot. Jarosław Banaś
fot. Jarosław Banaś
fot. Jarosław Banaś
fot. Jarosław Banaś

Posłuchaj

Dzisiaj w Kołobrzegu zaczyna się Sunrise Festival - materiał Jarosława Banasia