CPK to jeden z najważniejszych projektów rządu Prawa i Sprawiedliwości zaplanowany w Baranowie na Mazowszu z megalotniskiem o powierzchni 66 km kw.

Wiadomo już, że CPK będzie skomunikowany z 10 miastami w Polsce superszybką linią kolejową. Inwestycje kolejowe mają kosztować 40 miliardów złotych. Kołobrzeg ma zostać skomunikowany z CPK w 2027 roku, a czas podróży z CPK do Kołobrzegu oszacowano na dwie i pół godziny.


Szczegóły tej rewolucyjnej dla miasta inwestycji podał dziś na konferencji prasowej szef powiatowych struktur PiS w powiecie kołobrzeskim Czesław Hoc:

- Jest to naprawdę oferta nie tylko pokoleniowa, ale też oferta, która zwiększa turystykę, kondycję gospodarczą, ekonomiczną, ekologiczną, no i przede wszystkim finansową. Będziemy się rozwijać, modernizować - i to jest przyszłość, to jest bardzo ważna perspektywa pokoleniowa.

Czesław Hoc zadeklarował współpracę z prezydent miasta Anną Mieczkowską i samorządem przy uściślaniu projektu przebiegu linii kolejowej z CPK na obszarze miasta.

jb/jr

Posłuchaj

Czesław Hoc (PiS):