fot. Sławomir Kamola
Remont zakończony zostanie w 2021 roku. Scena odnowionego amfiteatru zostanie powiększona, a dla widzów przygotowanych zostanie 4 tysiące miejsc. Obiekt zachowa charakterystyczny dach, choć i ten zostanie wyremontowany.

W przekazaniu placu budowy wzięli udział prezydent Koszalina Piotr Jedliński, nadburmistrz Neubrandenburga Silvio Witt, dyrektor CK105 w Koszalinie Paweł Strojek oraz przedstawiciele projektanta i wykonawcy. Jak powiedział architekt Michał Bułat amfiteatr będzie praktycznie zbudowany na nowo: - Scena zostanie powiększona i będzie miała kształt dopasowany do nowych trybun, które będą mieściły 4 tysiące drewnianych siedzisk. Scena będzie też miała zupełnie nowe zadaszenie, nawiązujące kształtem do istniejącego dachu widowni, który także zostanie poddany renowacji.

W budynku zaplecza znajdą się sale, gdzie odbywać się będą zajęcia warsztatowe. Odciąży to w pewnym stopniu CK105, które już teraz ma problemy z pomieszczeniem wszystkich odbywających się tam zajęć. Jak mówił koordynator budowy Wojciech Chojnacki, prace remontowe muszą zacząć się od rozbiórki widowni, betonowego ogrodzenia, sceny i części budynku za nią: - Ten etap zajmie nam minimum 2 miesiące. W kolejnych wykonamy widownię, a następnie budynek z podpiwniczeniem. Obiekt oddamy do użytku w sierpniu 2021 roku.

Po remoncie wydzielić można będzie część widowni na 987 osób na potrzeby imprez rekreacyjnych. Na zadaszeniu nad sceną zostaną zamontowane nowe światła i nagłośnienie. Na zapleczu sceny miejsce znajdzie również sala projekcyjna. Po modernizacji będzie można wykorzystać budynek zaplecza sceny przez cały rok, ponieważ będzie posiadał ogrzewanie i klimatyzację.

sk/ar

fot. Sławomir Kamola
fot. Sławomir Kamola
fot. Sławomir Kamola

Posłuchaj

Wojciech Chojnacki, koordynator budowy
architekt Michał Bułat