fot. pixabay.com
Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosi konkurs na badania rezonansem magnetycznym dla kołobrzeżan i mieszkańców powiatu – zapowiedział we wtorek europoseł minionej kadencji i lider PiS w Kołobrzegu Czesław Hoc.

Za badania w kurorcie trzeba zapłacić. Najbliższe bezpłatne przeprowadzane są w Koszalinie i Gryficach. Czesław Hoc podkreślił, że konkurs ogłoszony zostanie także ze względu na to, że perspektywa wyposażenia Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu w taki sprzęt wydłuża się: - Rezonans zostanie posadowiony w kołobrzeskim szpitalu dopiero pod koniec 2020 roku. Jesteśmy tym zaniepokojeni, dlatego NFZ najprawdopodobniej w czwartym kwartale tego roku ogłosi konkurs na badanie rezonansem i będzie ono dostępne dla mieszkańców Kołobrzegu, powiatu kołobrzeskiego i turystów.

Czesław Hoc zapowiedział także, że już wkrótce pojawią się nowe rozwiązania w służbie zdrowia, szczególnie korzystne dla podstawowej opieki zdrowotnej. Zostanie m.in. zwiększone finansowanie za leczenie chorób przewlekłych.

Były europarlamentarzysta przypomniał też, że zachodniopomorski NFZ otrzymał w tym roku dodatkowe pieniądze, które m.in. mogły być spożytkowanie na podwyżki płac dla pracowników szpitalu w Kołobrzegu.

kk/ar

Posłuchaj

Czesław Hoc o konkursie na badania rezonansem magnetycznym
Czesław Hoc o zmianach w finansowaniu podstawowej opieki zdrowotnej