fot. Radosław Żmudziński
Na liście kandydatów do Sejmu znalazło się 16 osób. Wyborczym celem ugrupowania jest powiększenie liczby jego posłów wywodzących się z okręgu koszalińskiego.

- Mamy trzech posłów w okręgu koszalińskim. Liczymy na to, że zbliżających się wyborach ten wynik będzie lepszy. Walczymy o cztery mandaty. Polityka to gra zespołowa, a nasz zespół jest bardzo dobry, łączący doświadczenie i młodość. Są w nim przedstawiciele wszystkich powiatów naszego okręgu - powiedział podczas konferencji prasowej Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz poseł ziemi koszalińskiej. Dodał, że jednym z podstawowych działań, jakie czekać będą parlamentarzystów PiS z regionu, będą dalsze starania o polepszenie dostępności komunikacyjnej środkowego Pomorza.

Liderem listy PiS do Sejmu jest Czesław Hoc, europarlamentarzysta minionej kadencji, szef struktur partii w powiecie kołobrzeskim. Zwrócił on uwagę, że zaprezentowani dziś kandydaci są gwarantem kontynuacji dobrych zmian w Polsce: - Wszyscy na tej liście są świadomi tego, że trzeba kontynuować tę dobrą zmianę. Udowodniliśmy już, że jesteśmy wiarygodni, a to daje piękne, zdrowe owoce. Drużynowe działanie da jeszcze lepsze zmiany dla Polski.

Na trzecim miejscu listy znalazła się Małgorzata Golińska. Wiceminister środowiska zwróciła uwagę na konieczność dalszej pracy nad poprawą stanu środowiska w Polsce. Jako przykład podała zasoby wody: - Polska jest niestety poniżej europejskiej średniej jeżeli chodzi o zasobność wody. Musimy podjąć działania, które spowodują, że będzie więcej zbiorników gromadzących wodę na czas suszy. Takie działania z sukcesami prowadziły już Lasy Państwowe. Mamy więc od kogo czerpać doświadczenie i mamy na to pieniądze.

Kandydatem PiS do Senatu z okręgu „kołobrzeskiego” jest Henryk Carewicz, radny sejmiku wojewódzkiego i przedsiębiorca, który zaznaczył, że sprawy drobnych przedsiębiorców, w tym rybaków w dalszym ciągu będą przedmiotem jego zaangażowania: - Podjąłem się trudnej pracy na rzecz rybaków. Uważam, że nasze działania w tym zakresie udają się. Ludzie nam ufają. Codzienny kontakt z tymi ludźmi powoduje, że rozwiązywanie ich problemów spotyka się z pozytywnym odzewem.

Z okręgu koszalińskiego kandydatem PiS na senatora jest Krzysztof Nieckarz, dla którego istotne są problemy wsi: - Jako radny sejmiku wojewódzkiego, wiceprzewodniczący jego komisji rolnictwa i dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa angażuję się w pomoc rolnikom. Zauważamy już efekty naszych działań. Nareszcie polska ziemia trafia do polskich rolników. Zajęliśmy się też terenami popegeerowskimi, których mieszkańcy padli ofiarą planu Balcerowicza. Chciałbym te wszystkie działania kontynuować jako senator.

kk/ar

fot. Radosław Żmudziński
fot. Radosław Żmudziński
fot. Radosław Żmudziński
fot. Radosław Żmudziński
fot. Radosław Żmudziński
fot. Radosław Żmudziński
fot. Radosław Żmudziński
fot. Radosław Żmudziński
fot. Radosław Żmudziński
fot. Radosław Żmudziński

Posłuchaj

Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, poseł ziemi koszalińskiej
Czesław Hoc, europarlamentarzysta minionej kadencji, szef struktur partii w powiecie kołobrzeskim
Krzysztof Nieckarz, dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Koszalinie
Małgorzata Golińska, wiceminister środowiska
Henryk Carewicz, radny sejmiku wojewódzkiego