fot. Sławomir Kamola
Dziś w białogardzkim starostwie odbyło się spotkanie, podczas którego poseł PiS Stefan Strzałkowski w dość emocjonalnych słowach odniósł się do sprawy rzekomego wykluczenia Białogardu. Na takie zagrożenie od paru tygodni zwraca uwagę przewodniczący białogardzkiej rady miasta, kandydat na posła Tomasz Strząbała.

Tomasz Strząbała zbierał podpisy pod petycją w tej sprawie. Według przewodniczącego, po zakończeniu remontu trasy kolejowej wiodącej od Szczecina do Trójmiasta przez Kołobrzeg, część połączeń miałaby zostać przekierowana z trasy przez Białogard na trasę przez Kołobrzeg. Sprawą zaniepokoiły się również władze powiatu białogardzkiego.

Poseł Stefan Strzałkowski zapytał Ministerstwo Infrastruktury, czy rzeczywiście taka groźba istnieje. Dziś przedstawił odpowiedź Jakuba Kapturzaka, zastępcy dyrektora Departamentu Kolejnictwa w ministerstwie. Według niego, rozwój linii kolejowej nr 402 nie wpłynie na zmniejszenie liczby pociągów obsługujących stację Białogard oraz innych stacji położonych wzdłuż linii kolejowej nr 202.

Sprawą zainteresował się Sławomir Kamola. Zapraszamy do wysłuchania jego materiału.

sk/ar

fot. Sławomir Kamola

Posłuchaj

Białogard wykluczony komunikacyjnie? - materiał Sławomira Kamoli