fot. Sławomir Kamola
PSL Koalicja Polska złożyła już listy poparcia i oczekuje na potwierdzenie zarejestrowania list kandydatów przez okręgową komisję wyborczą.

Podczas konferencji prasowej Jarosław Rzepa, lider listy PSL-Koalicja Polska w okręgu 41 i jednocześnie prezes zarządu wojewódzkiego zachodniopomorskiego PSL, mówił o głównych hasłach, z którymi idą do wyborów. Wśród nich najważniejszym jest emerytura bez podatku: - Nie wejdziemy z nikim w koalicję, jeżeli nie zapewni realizacji tego postulatu. To nasz sztandarowy pomysł i z niego się nie wycofamy. Chcemy, aby osoby otrzymujące najniższe świadczenia otrzymywały co miesiąc około 200 złotych więcej.

Przedstawiciele kandydatów PSL Koalicja Polska w okręgu 40 - Radosław Lubczyk, który jest jedynką listy i Elżbieta Gumińska-Wasiak mówili, o tym jakimi sprawami chcieliby zajmować się po wejściu do parlamentu. - Dwa postulaty, z którymi będę szedł do wyborów to "Szkoła w gabinecie" i wybudowanie drogi S11, aby ludzie nigdy więcej na niej nie ginęli - powiedział Radosław Lubczyk. - Do tego będziemy walczyć o emerytury bez podatku, tani prąd, zdrową żywność, czyste powietrze i oczyszczenie polskiej polityki z aferzystów - dodała Elżbieta Gumińska-Wasiak.

Program "Szkoła w gabinecie" byłby, według posła Lubczyka, bezkosztowym rozwiązaniem problemu opieki stomatologicznej dzieci. Zamiast tworzyć gabinety w szkołach, należałoby podpisać umowy z gabinetami, które przyjmowałyby uczniów.

Jarosław Rzepa pytany o listy do senatu wspomniał o porozumieniu partii opozycyjnych. Mówi ono o niewystawianiu wzajemnie konkurujących kandydatów. Odmówił jednak skomentowania potencjalnych kandydatur z naszego regionu.

W nadchodzących wyborach do sejmu PSL wystawia wspólne listy z Kukiz'15, jednak na dzisiejszym spotkaniu nie wspomniano o postulatach, które do programu PSL Koalicji Polskiej wniosło ugrupowanie Pawła Kukiza.

sk/ar

Posłuchaj

Jarosław Rzepa
Radosław Lubczyk i Elżbieta Gumińska-Wasiak