Wyróżnienie otrzymał za przeprowadzone reformy. Odbierając nagrodę mówił, że jest ona dla „wszystkich przedsiębiorców”, bo im, a także pracownikom - w opinii premiera - zawdzięczamy sukces gospodarczy w tym i ubiegłym roku.

Według Mateusza Morawieckiego, w najbliższych latach Polska będzie doganiała kraje Europy Zachodniej. Szef rządu mówił, że na forum jest po raz 14. Wyraził nadzieję, że za kolejne 14 lat nasz kraj będzie mniej więcej na poziomie gospodarczego zachodnich krajów. Mówił, że Polska ma szansę na takie osiągnięcie „przy dobrych wiatrach”.

Według Mateusza Morawieckiego, Polska dziś na świecie „coraz bardziej kojarzona jest” z nowoczesną produkcją. Premier dodał, że dziś nasz kraj jest między innymi największym producentem autobusów elektrycznych.

Laudację dla laureata wygłosił Zygmunt Berdychowski - organizator forum. Mówił, że Mateusz Morawiecki jest „zmorą dla neoliberałów”. Z jednej strony wprowadza rozwiązania socjalne, a z drugiej - obniża podatki dla przedsiębiorców i wprowadza zerowy PIT dla młodych.

W czasie gali „Firmą Roku” wybrany został PKO Bank Polski.

Przed laty tytuł „Człowieka Roku” otrzymywali miedzy innymi Jarosław Kaczyński, Beata Szydło, Viktor Orban, Donald Tusk, Bronisław Komorowski czy Lech Wałęsa.

IAR