fot. Jacek Żukowski
Zaproszenie Mariusza Brokosa przyjęli: Mariusz Smoliński, dyrektor Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku i Ireneusz Borkowski, działacz społeczny.

Rozmowa dotyczyła głównie wydarzeń kulturalnych.

Osiemnaście zespołów folklorystycznych i dwie orkiestry dęte wzięły udział w III Festiwalu Zespołów Folklorystycznych „Ziemia Słupska 2019”, który odbył się w Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku. - Organizatorem imprezy, której celem jest propagowanie regionalnego dorobku folklorystycznego, było starostwo słupskie - powiedział Mariusz Smoliński. - Teraz zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów, które odbędzie się 21 września w Osiekach, w gminie Kępice - dodał.

Ireneusz Borkowski mówił o swojej akcji charytatywnej, skierowanej do rodzin, które straciły swój dobytek podczas pożaru: - Do tej pory zaopatrzyłem ich w ubrania, pościel i koce. Niedługo będzie też sprzęt AGD. Tym ludziom brakuje jeszcze materiałów budowlanych do odbudowy domu. Dlatego 28 września przy Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku odbędzie się charytatywny przegląd artystyczny. Podczas tej imprezy będzie prowadzona zbiórka publiczna.

jż/ar

Posłuchaj

„Słupski Tramwaj” - rozmowa Mariusza Brokosa z Mariuszem Smolińskim i Ireneuszem Borkowskim