fot. archiwum PRK
Czesław Hoc członek władz PiS w okręgu koszalińskim zaznaczył, że w tym roku to już kolejne dodatkowe pieniądze, które wpłynęły do kasy szpitala z Narodowego Funduszu Zdrowia.

- W sumie do budżetu szpitala wpłynęły dodatkowo trzy miliony 200 tysięcy złotych. To zadaje kłam stwierdzeniom, że ryczałt jest sztywno określony. Warto podkreślić, że te wzrosty nakładów na służbę zdrowia nie wynikają z podwyższenia składki zdrowotnej - powiedział Czesław Hoc.

Europarlamentarzysta minionej kadencji zaznaczył także, że kwestia polepszenia jakości usług zdrowotnych jest jednym z priorytetów obecnego rządu: - Z roku na rok zwiększają się nakłady na służbę zdrowia. Dla rządów Prawa i Sprawiedliwości dobro pacjenta jest jego najważniejszym prawem. Pochylamy się nad zagadnieniami związanymi ze służbą zdrowia, ponieważ jest ona wartością społeczną, która jest bardzo ważna i którą chcemy wzmacniać.

Czesław Hoc zaznaczył również, że każdy szpital pierwszego i drugiego poziomu otrzymuje dodatkowe środki z NFZ. Na dodatkowe pieniądze mogą też liczyć szpitale wojewódzkie.

kk/ar

Posłuchaj

Czesław Hoc o dodatkowych pieniądzach dla kołobrzeskiego szpitala
Czesław Hoc o zaangażowaniu rządu w dofinansowywanie szłużby zdrowia