fot. Jarosław Ryfun
Prezes Prawa i Sprawiedliwości w czwartek wziął udział m.in. w konwencji okręgowej jego ugrupowania w Słupsku
26
21:59 12 września
Piotr Müller o płacy minimalnej

Wśród gości konwencji był rzecznik rządu i słupski poseł PiS. Piotr Müller podkreślił dziś, że zapowiedziany kilka dni temu znaczący wzrost płacy minimalnej w Polsce obejmie w całości zarówno sferę prywatną i sektor publiczny. - Nieprawdziwe i absurdalne są tezy, że ma być inaczej - stwierdził.

21:38 12 września
Konwencja Prawa i Sprawiedliwości z udziałem prezesa Jarosława Kaczyńskiego - zapis wideo

21:03 12 września
Marcin Horała: Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami

Podczas konwencji głos zabrał też Marcin Horała, szef struktur PiS-u na Pomorzu: - Nigdy nie będziemy się wstydzić Polski, jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami. My nigdy nie będziemy wstydzić się naszej wiary, naszych korzeni. Chrześcijaństwo jest wpisane w polskość. Polska rodzina to podstawa naszego narodu.

Następnie przedstawiono wszystkich kandydatów Prawa i Sprawiedliwości z regionu w wyborach do Sejmu i Senatu.

20:58 12 września
Jarosław Kaczyński mówił o inwestycjach w regionie słupskim

Prezes Prawa i Sprawiedliwości podkreślał, że w czasie rządów jego ugrupowania przeprowadzono wiele korzystnych dla regionu słupskiego inwestycji. Mówił m.in. o 115 milionach złotych, które trafią do gmin i powiatu słupskiego w ramach rekompensaty za tarczę antyrakietową czy inwestycjach w Akademii Pomorskiej.

- Nie jestem lekarzem i sam dopiero dwa dni temu dowiedziałem się, że są takie urządzenia, które pokazują jak wygląda człowiek w środku i przyszłe pielęgniarki i pielęgniarze się po prostu na tym uczą i coś takiego tu powstaje - mówił.

20:13 12 września
Prezes PiS w Słupsku: Przywróciliśmy demokracji właściwy sens

- Objeżdżamy kraj, by przedstawiać nasz program oraz dylematy, przed którymi stoimy. Wynik tych wyborów będzie miał ogromne znaczenie dla naszego kraju. Przed nami decyzja czy pójdziemy do przodu, czy się cofniemy. Są tacy, którzy chcąc, abyśmy wrócili do systemu, który był wcześniej - powiedział Jarosław Kaczyński.

- Przywróciliśmy demokracji właściwy sens nie tylko w wymiarze politycznym, ale także społecznym. Idziemy do przodu, tworzymy warunki do szybkiego rozwoju gospodarczego, by Polska mogła w każdym miejscu realizować przedsięwzięcia, które wyniosą nasz kraj do góry. Dobra zmiana nie jest już tylko hasłem, jest czymś realnym, co trwa i chcemy, by trwało nadal - podkreślił prezes PiS. - Siłą napędową rozwoju jest mechanizm państwowy, ale przede wszystkim przedsiębiorcy. Jesteśmy za społeczną solidarnością, bo wszystkie grupy społeczne tworzą naród. Naszym obowiązkiem jest dbanie o tę wspólnotę. Chcemy też, aby Polacy, którzy wyemigrowali - wracali do kraju - dodał.

Lider Prawa i Sprawiedliwości zaznaczył, że rozwój kraju powinien opierać się na dwóch równie ważnych filarach. Jednym z nich jest unowocześnienie kraju i spowodowanie, że Polacy będą zarabiali więcej pieniędzy jako wykwalifikowani specjaliści: - Ten spór, który się toczy obecnie w Polsce o płacę minimalną jest w gruncie rzeczy sporem o to, czy Polska ma pozostać postkolonialnym krajem taniej siły roboczej, czy ma iść do przodu.

Drugim filarem rozwoju kraju - zdaniem Jarosława Kaczyńskiego - powinno być przywiązanie do tradycji, historii i wiary chrześcijańskiej: - Zachowując swoją tożsamość możemy być nowoczesnym społeczeństwem. Nie przyjmując jednak różnych chorób, które szaleją w innych państwach, ale czerpiąc z nich to, co tam jest dobre, efektywne, sprawiedliwe, przyzwoite, dobre, czy nawet wesołe.

fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun

Posłuchaj

Jarosław Kaczyński o płacy minimalnej
Jarosław Kaczyński o budowaniu nowoczesnego społeczeństwa
19:49 12 września
Jarosław Kaczyński przyjechał do Słupska
17:22 12 września
Jarosław Kaczyński zapowiedział odbudowę stoczni w Gdańsku

Podczas konwencji PiS w Gdańsku Jarosław Kaczyński mówił m.in. o konieczności rozwoju gospodarki morskiej. Poinformował, że gdański port w tym roku będzie miał 50 milionów ton przeładunku, a wszystkie polskie porty łącznie - 100 milionów. Mówił, że da to około 40 miliardów złotych wpływów budżetowych.

Prezes PiS zapowiedział też odbudowę stoczni w Gdańsku. - Ona będzie budowała statki tak jak kiedyś - przekonywał. Wyraził też nadzieję, że podobnie będzie ze Stocznią Marynarki Wojennej w Gdyni.

16:53 12 września
Jarosław Kaczyński w Gdańsku: wyższa płaca minimalna po to, by Polakom lepiej się żyło

Prezes PiS zapewnia, że dzięki płacy minimalnej Polakom będzie się lepiej żyło, a w przyszłości dogonimy Zachód pod względem zarobków. Jarosław Kaczyński przemawiał na konwencji PiS w Gdańsku. Odpierał krytykę zaproponowanej w ostatni weekend podwyżki najniższej pensji.

Lider Prawa i Sprawiedliwości zapewniał, że to racjonalna polityka, której celem są lepsze zarobki Polaków. Nasze zarobki mają najpierw osiągnąć średnią unijną, potem średnią krajów tak zwanej starej Unii, a na końcu nasze płace mają dogonić te w krajach zachodnich.

- Odrzucamy postkolonialną koncepcję Polski jako kraju taniej siły roboczej, która już nam bardzo zaszkodziła i nie powinna już szkodzić dalej, stąd te programy, które łączą się z całym pakietem dla przedsiębiorców - powiedział prezes PiS.

Zwiększenie płacy minimalnej zaproponował na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w miniony weekend lider ugrupowania, Jarosław Kaczyński. Zgodnie z planem PiS, w 2021 minimalne wynagrodzenie miałoby wynieść trzy tysiące złotych, a od 2024 roku - 4 tysiące złotych.

16:41 12 września
Jarosław Kaczyński przyjedzie do Słupska o godzinie 19:30

Podczas konwencji prezes partii zaprezentuje program wyborczy - w tym tzw. hat-trick Kaczyńskiego. Zaprezentuje też kandydatów PiS-u w wyborach parlamentarnych z okręgu gdyńsko-słupskiego.

Spotkanie członków Prawa i Sprawiedliwości odbędzie się w siedzibie Inkubatora Technologicznego przy ulicy Portowej.

Więcej