fot. facebook.com/lubczyk.radoslaw
Poseł Nowoczesnej podsumował dziś w Koszalinie cztery lata swojej pracy w Sejmie. Mówił też o planach dalszej aktywności, jeżeli w jesiennych wyborach otrzyma mandat.

Radosław Lubczyk powiedział, że jednym z najważniejszych działań, w które się zaangażował, było wprowadzenie zmian w szkoleniu pilotów wojskowych: - Udało się nam wprowadzić do ćwiczeń samoloty turbośmigłowe Orliki, które odpowiadają parametrami lotu odrzutowcom F-16. To istotne, bo ćwiczenia na nich są dużo tańsze.

Poseł Radosław Lubczyk jest członkiem Nowoczesnej. Ale w nadchodzących wyborach kandyduje do Sejmu jako „jedynka” na liście PSL w okręgu 40. Poseł podkreślił, że w nowej kadencji nie wyobraża sobie współpracy w Prawem i Sprawiedliwością: - Nie zakładam takiego scenariusza, bo jeżeli Prawo i Sprawiedliwość będzie miało większość, to nie będzie potrzebowało koalicjanta. A jeżeli tej większości nie będzie miało, to rozumiem, że partie koalicyjne stworzą rząd. Ja jasno deklaruję, że jeżeli PSL chciałoby wejść w koalicję z Prawem i Sprawiedliwością, to ja do tej koalicji nie wejdę.

Radosław Lubczyk w wyborach do Sejmu w 2015 roku otrzymał 6236 głosów.

ap/ar

Posłuchaj

Radosław Lubczyk o ewentualnej współpracy PSL-u z PiS-em
Radosław Lubczyk o zmianach w szkoleniu pilotów wojskowych