fot. Przemysław Grabiński
To element kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości. W ten sposób ugrupowanie chce pokazać, o ile - zdaniem jego polityków - mniejsze były wpływy do budżetu państwa w czasach rządów PO-PSL z tytułu nielegalnego obrotu paliwami.

- Ta cysterna pokazuje co wpływało na prowadzenie spraw gospodarczych przez PSL i PO. Ich czas się skończył, a dobry dla Polski czas rządów Prawa i Sprawiedliwości pokazuje, że wprowadzono sprawiedliwy podział dóbr - powiedział Krzysztof Czarnecki, lider listy PiS do Sejmu w okręgu pilskim.

Ubiegający się o ponowny wybór do Sejmu, pilski poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Porzucek zaznacza, że dzięki działaniom rządu Zjednoczonej Prawicy pieniądze, które wcześniej nie trafiały do budżetu teraz docierają do polskich rodzin: - Gdy wprowadziliśmy nasze rozwiązania, w ciągu pierwszych miesięcy firmy paliwowe odnotowały wzrost popytu. To kwoty rzędy 3, 4 miliardów rocznie, zarówno z tytułu podatku VAT, jak i z tytułu akcyzy. Cieszę się, że teraz te pieniądze trafią do polskich rodzin.

Dziś w Pile, o godzinie 16:30 rozpocznie się też konwencja okręgowa Prawa i Sprawiedliwości z udziałem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

pg/ar

Posłuchaj

Krzysztof Czarnecki, lider listy PiS do Sejmu w okręgu pilskim
Marcin Porzucek, pilski poseł Prawa i Sprawiedliwości