Siatkarki Czarnych Słupsk, które w tym sezonie walczą w pomorskiej lidze wojewódzkiej w różnych kategoriach wiekowych przygotowują się do kolejnego sezonu. Na jednym z ostatnich ich treningów gościł były reprezentant Polski w siatkówce, a obecnie kierownik reprezentacji Polski siatkarek Maciej Tietianiec.

- Wynik reprezentacji jest kwintesencją półrocznej ciężkiej pracy. To co osiągnęliśmy, to jest maksimum tego na co było stać dziewczyny – mówi Maciej Tietianiec. - Jeśli chodzi o moją wizytę na treningu siatkarek Czarnych, to z tego co zdążyłem zauważyć, zawodniczki mają doskonałe warunki fizyczne.

Dla nas to jest duże wydarzenie – mówi trener słupskiej drużyny Marek Majewski. - Na pewno kilka cennych uwag, które przekazał zawodniczkom mój dawny kolega z drużyny Maciej Tietianiec, dziewczynom się bardzo przyda. Teraz skupiamy się na przećwiczeniu kilku zagrywek i na technice, bo niedługo zaczynamy nowy sezon. Jedna bardzo ważna informacja dla nas, to jest fakt przeniesienia naszego ośrodka szkoleniowego do szkoły sportowej. Daje nam to większe możliwości wyjazdów i konfrontacji z innymi ośrodkami sportowymi. Dzięki temu nie musimy się martwić również o sprzęt.

jż/jr

Posłuchaj

Maciej Tietianiec na treningu siatkarek Energa Czarnych Słupsk