fot. Renata Pacholczyk
Od 1 sierpnia organem prowadzącym szpital jest ponownie powiat. Placówka otrzymała z Narodowego Funduszu Zdrowia 417 tysięcy złotych na doposażenie oddziału ginekologicznego i zakup aparatów do USG i KTG.

Budżet szpitala powiększono o 1,114 miliona złotych. Od 1 stycznia 2020 roku będzie wynosił niespełna 29 milionów złotych.

Jak zaznaczył Stefan Strzałkowski, poseł Prawa i Sprawiedliwości, jest to historyczny moment dla placówki: - Najważniejszy jest pacjent. Zmiany są zatem konieczne, by szpital dobrze funkcjonował.

Zdaniem Czesława Hoca, minionej kadencji europosła Prawa i Sprawiedliwości, jest to nowe otwarcie szpitala: - Mamy tutaj bardzo dobry personel medyczny. Placówka powraca wreszcie na dobre tory, jeśli chodzi o funkcjonowanie organizacyjne i prawne.

Sebastian Balcerzak, wicestarosta białogardzki podkreślił, że najważniejsze jest rozsądne wydatkowanie otrzymanych pieniędzy: - Jesteśmy jeszcze w trakcie przejmowania szpitala i analiz ekonomicznych, więc każdy grosz się liczy. Stworzymy tam też zespół, który zajmie się innowacyjnością.

rp/rż

Posłuchaj

Stefan Strzałkowski, poseł Prawa i Sprawiedliwości
Czesław Hoc, minionej kadencji europoseł Prawa i Sprawiedliwości
Sebastian Balcerzak, wicestarosta białogardzki