fot. prk24.pl
Ponad 92 procent poszukujących noclegu w Polsce to nasi turyści. Coraz chętniej przyjeżdżają tutaj także osoby z zagranicy, m.in. z Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Holandii i Norwegii.

Najczęściej Polacy - podobnie jak rok temu - spędzali wakacje nad morzem, w województwach: pomorskim (31 procent wszystkich zapytań turystów) oraz zachodniopomorskim (25 procent). Wyjeżdżali głównie do Władysławowa, Łeby, czy też ustki. Na zachodnim wybrzeżu turyści pytali o nocleg w Kołobrzegu, Mielnie, Sarbinowie oraz Ustroniu Morskim.

Na południu naszego kraju najchętniej wyjeżdżali do Zakopanego (5,49 procent). Odwiedzali również Kraków, Szklarską Porębę, Wrocław oraz Karpacz.

Najrzadziej turyści wybierali się do województwa opolskiego (0,12 procent), łódzkiego (0,19 procent), a także lubuskiego (0,27 procent).

Wśród najczęściej wybieranych form zakwaterowania znalazły domki i pensjonaty. Rośnie również zainteresowanie apartamentami Jeśli chodzi o różnego rodzaju udogodnienia, to turyści najczęściej pytali o dostęp do internetu. Wczasowicze organizowali zazwyczaj dwuosobowe wyjazdy, trwające niecały tydzień.

red./rż