fot. pixabay.com
Nowe busy do przewozu osób niepełnosprawnych jeszcze w tym roku kupią gminy Szczecinek i Borne Sulinowo. Dzięki wsparciu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych kilkunastoosobowa grupa dzieci dojeżdżających do szkoły specjalnej w Szczecinku będzie mogła podróżować w komfortowych warunkach.

W gminie Szczecinek zakup nowego busa pozwoli na rozszerzenie oferty środowiskowych domów samopomocy dla kolejnych 20 osób.

- Chcemy rozbudować ten ośrodek. Zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi jest coraz większe - powiedział wójt Ryszard Jasionas.

W najbliższych miesiącach ma się poprawić także sytuacja osób niepełnosprawnych w szkołach podległych powiatowi szczecineckiemu. Na ten cel samorząd otrzymał ponad pół miliona złotych.

- Dofinansowanie otrzymamy na likwidację barier architektonicznych w Zespole Szkół numer 2, I Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół Technicznych, a także na zakup mikrobusa do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego - podkreślił starosta Krzysztof Lis.

Dzięki wsparciu PRFON-u w powiecie szczecineckim dofinansowane zostanie stworzenie miejsc pracy. Starostwo otrzymało na ten cel 177 tysięcy złotych.

ms/rż

Posłuchaj

Krzysztof Lis, starosta szczecinecki
Ryszard Jasionas, wójt gminy Szczecinek