fot. prk24.pl
Polityk, zajmujący szóste miejsce na sejmowej liście Koalicji Obywatelskiej w okręgu koszalińskim, przedstawił dziś w Koszalinie podczas konferencji prasowej swoje propozycje programowe dla oświaty.

Chce wprowadzić m.in. bezpłatną komunikację dla wszystkich uczniów w Polsce. Byłoby to rozszerzenie koszalińskiego programu „Dzieciaki bez biletu”. Z jego wyliczeń wynika, że rodzice zaoszczędziliby średnio około stu złotych miesięcznie.

W Sejmie miałby również walczyć o to, by każdy uczeń otrzymał ciepły posiłek: - Dzieci nie wracałyby głodne do domu, a przy okazji nauczyłyby się zasad prawidłowego żywienia.

Adam Ostaszewski zapowiedział także dostęp do bezpłatnych żłobków i przedszkoli: - Państwo wspomagałoby samorząd w finansowaniu budowy żłobków i przedszkoli. Warto by stworzyć tzw. przedszkola modułowe. W łatwy sposób można je powiększyć lub przenieść w inne miejsce.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu chciałby również walczyć o podwyżki wysokości wynagrodzeń dla nauczycieli oraz o wprowadzenie edukacji seksualnej w szkołach, dostosowanej do wieku uczniów. Miałaby ona ochronić dzieci przed przemocą seksualną.

red./rż

Posłuchaj

Adam Ostaszewski o dostępie do bezpłatnych żłobków i przedszkoli
Adam Ostaszewski o ciepłym posiłku dla wszystkich dzieci