fot. prk24.pl
Taką decyzję podjęli dziś jednogłośnie koszalińscy radni. Uchwała w tej sprawie została przygotowana na wniosek Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ.

W mieście mieszka około 400 weteranów, których będą mogli skorzystać z tej ulgi.

- Ta uchwała dotyczy nie tylko wojska, ale też straży granicznej, policji, straży pożarnej. To grupa kilkuset mieszkańców Koszalina, którzy ukończyli 60 lat - powiedział prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

Jak podkreślał Artur Wiśniewski, przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości, uchwalona dziś ulga to także forma uhonorowania weteranów misji pokojowych: - To przecież osoby, które przyczyniły się do wzmocnienia bezpieczeństwa Polski. Zasługują na to, aby choć w taki sposób ich uhonorować. Dla budżetu miasta nie jest to wielki wydatek, a pokazujemy w ten sposób naszą wdzięczność.

Uchwała o zniżkach dla weteranów obowiązywać będzie po 14 dniach od ogłoszenia w dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego.

Przypomnijmy, że w Koszalinie wszyscy mieszkańcy, którzy ukończyli 70 lat mogą bezpłatnie korzystać z przejazdów autobusami komunikacji miejskiej.

rp/ar

Posłuchaj

Piotr Jedliński, prezydent Koszalina
Artur Wiśniewski, przewodniczący klubu PiS w radzie miasta