fot. Przemysław Grabiński
Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości do Senatu w okręgu pilskim rozpoczęła kampanię pod hasłem „Piła Tnie Hejt” (#PiłaTnieHejt).

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło chce w ten sposób zwrócić uwagę kandydatom wszystkich komitetów na to, by w wyborczej walce stosować tylko uczciwe metody:- Powinniśmy dbać o to, aby walka polityczna była czysta. Mam nadzieję, że hasło mojej akcji zainspiruje ludzi młodych. Chcę, żebyśmy jasno i mocno przecinali wszystko to, co uważamy za złe i co powoduje, że nasze życie polityczne staje się brudne.

Polityk PiS-u wskazuje m.in. na internetowe wpisy kandydatów do Sejmu i Senatu. Zbulwersował ją m.in. post jej kontrkandydata - Adama Szejnfelda z Koalicji Obywatelskiej, który umieścił w serwisie społecznościowym zdjęcie królików, nawiązując do programu „500 plus”: - Absolutnie nie akceptuję porównywania programu 500+ do królików. Umieszczanie tego typu informacji na portalach społecznościowych, gdzie dostęp ma kilkadziesiąt tysięcy osób, jest nadużyciem wolności słowa.

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło jest też autorką innej podobnej akcji społecznej - europejskiej kampanii „Szanuję, nie hejtuję”.

pg/kk

Posłuchaj

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło
Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości