fot. prk24.pl
Celem tego cyklicznego wydarzenia jest upowszechnianie kultury i sztuki powstających na bazie Pisma Świętego. Zaplanowano więc m.in. wystawy, konkursy, wieczór poezji i dyskusje.

Ryszard Soroko, prezes koszalińskiego Klubu Inteligencji Katolickiej - organizatora wydarzenia, tłumaczy ideę Dni Kultury Chrześcijańskiej: - Ich istotą jest zachęcenie do pogłębiania wiary poprzez zapoznawanie się z treściami zawartymi w Piśmie Świętym i próbę przełożenia ich na własne życie.

27. Dni Kultury Chrześcijańskiej rozpoczną się dziś o godzinie 18:00 konferencją o remoncie katedry. To propozycja dla osób w różnym wieku, ale organizatorzy przygotowali też sporo atrakcji dla najmłodszych.

- W tym roku zorganizowaliśmy szesnastą już edycję konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Mój Kościół na Pomorzu” oraz turniej recytatorski - powiedział Polskiemu Radiu Koszalin Ryszard Soroko.

W Koszalinie Dni Kultury Chrześcijańskiej potrwają do końca miesiąca. Imprezy z nimi związane odbędą się także w Wałczu (od 6 października) oraz Szczecinku (od 12 października).

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest TUTAJ>>

ak/ar

Posłuchaj

Ryszard Soroko o atrakcjach dla dzieci i młodzieży
Ryszard Soroko o celu Dni Kultury Chrześcijańskiej