fot. Krzysztof Klinkosz
„Kołobrzeg na szóstkę” – to plan kandydatów do parlamentu z ramienia PiS-u dla kurortu. We wtorek zaprezentowano plan, który przewiduje m.in.: inwestycje w porcie, połączenie promowe z Bornholmem, stworzenie 12. pułku logistycznego i stałe przedstawicielstwo Kołobrzeskiej Rady Przedsiębiorczości w komisjach parlamentarnych.

Lider listy PiS-u w okręgu koszalińskim Czesław Hoc podkreślił, że stworzenie nowego połączenia promowego to szansa na rozwój dla całego regionu: - Razem z Ministerstwem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zbudujemy prom, który wzmocni ofertę turystyczną i potencjał gospodarczy Kołobrzegu. Ze szwedzkiego Ystad na Bornholm rocznie pływa 1,5 miliona osób, a z Kołobrzegu - około 35 tysięcy. Zapotrzebowanie i potencjał są więc olbrzymie.

Europarlamentarzysta ósmej kadencji i kandydat na posła zapowiedział również inwestycję w kołobrzeski port na poziomie przekraczającym 9 milionów złotych: - To bardzo poważna inwestycja, która będzie przebiegać w dwóch etapach. Pierwszy to remont i przebudowa nabrzeża barkowskiego oraz placu składowego i nabrzeża wschodniego. Drugi etap to przebudowa drogi wewnętrznej w porcie wraz z modernizacją infrastruktury portowej.

Czesław Hoc zapowiedział także rozwój jednostki wojskowej, która stacjonuje w kurorcie: - Kołobrzeg wojskiem stoi. Na bazie 8. Batalionu Remontowego utworzony zostanie 12. Pułk Logistyczny, jako zabezpieczenie logistyczne 12. Szczecińskiej Dywizji Mechanizowanej. Dzięki temu pracę będzie miało ponad 500 osób - zarówno żołnierzy, jak i cywili.

W Programie PiS dla Kołobrzegu znalazły się także propozycje uregulowania rzeki Parsęty, w tym stworzenia warunków dla rozwoju wędkarstwa czy dbałości o środowisko naturalne, a także przejście kołobrzeskiego Zespołu Szkół Morskich pod jurysdykcję Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

kk/ar

Posłuchaj

Czesław Hoc o rozwoju kołobrzeskiej jednostki wojskowej
Czesław Hoc o inwestycjach w kołobrzeski port
Czesław Hoc o stworzeniu nowego połączenia promowego