fot. Aleksandra Kupczyk
Podkreślili, że był to czas wytężonej pracy i wielu cennych spotkań z mieszkańcami. Dodali, że liczą na przynajmniej jeden mandat poselski w okręgu koszalińskim.

Poseł Kukiz'15 Stefan Romecki - „dwójka” na wyborczej liście podkreślił, że dla PSL-Koalicji Polskiej Polska i Polacy są najważniejsi: - PSL jako jedyna partia zgodziła się na nasze postulaty - pakiety: obywatelski, gospodarczy i antykorupcyjny. Paweł Kukiz powiedział kiedyś wprawdzie o politykach PSL-u, że to aferzyści, ale nikt do więzienia nie poszedł, a Paweł przeprosił za tę wypowiedź.

Elżbieta Gumińska-Wasiak startuje do Sejmu z trzeciego miejsca. Zaznaczyła, że nie należy do PSL, ale docenia fakt, że partia otworzyła się na inne środowiska: - PSL jest mi bliski, bo porusza sprawy ważne dla rolników, a ja jestem jednym z nich. A teraz dodatkowo zmienia się i pokazuje inną nowoczesną twarz, w którą mam nadzieję również Polacy uwierzą.

Lider sejmowej list, poseł Nowoczesnej Radosław Lubczyk spodziewa się wysokiej wyborczej frekwencji i dobrego wyniku dla PSL Koalicji Polskiej: - Widać to na przykładzie jednej z gmin, w której jest 6 tysięcy uprawnionych do głosowania, a aż 300 osób wystąpiło o zaświadczenia, że chce głosować poza swoim miejscem zamieszkania. Uważam, że frekwencja może być wyższa niż 50 procent. Jeżeli ludzie zagłosują na programy, to liczę, że PSL-Koalicja Polska uzyska dwucyfrowy wynik.

Zdaniem posła Lubczyka w okręgu koszalińskim PSL Koalicja Polska i Lewica zdobędą po jednym mandacie, a po trzy uzyskają Prawo i Sprawiedliwości oraz Koalicja Obywatelska.

Z listy PSL Koalicji Polskiej do Sejmu w okręgu koszalińskim startuje 16 kandydatów.

ak/ar

Posłuchaj

Elżbieta Gumińska-Wasiak
Stefan Romecki, poseł Kukiz'15
Radosław Lubczyk, poseł Nowoczesnej