fot. Przemysław Grabiński
Andrzej Duda mówił m.in. o trosce o rodzinę i znaczeniu głosowania w niedzielnych wyborach parlamentarnych.

Spotkanie - na prośbę Andrzeja Dudy - rozpoczęło się minutą ciszy, by uczcić pamięć zmarłego dziś byłego ministra środowiska prof. Jana Szyszki, dwóch saperów, którzy zginęli we wtorek w Kuźni Raciborskiej oraz pochowanego w minionym tygodniu Marszałka Seniora Kornela Morawieckiego.

W swoim przemówieniu prezydent zapewniał, że wspólnie z rządem Zjednoczonej Prawicy robi wszystko, by poziom życia w Polsce podnosił się i by Polacy nie wyjeżdżali już za granicę: - Czynimy wszystko, aby poziom życia w Polsce podnosił się i by ten wzrost był wyraźnie odczuwalny dla mieszkańców naszego kraju. To najważniejszy element polityki, na którą się zdecydowałem i którą deklarowałem kandydując na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej. To mój największy cel.

Prezydent podkreślał też, że warunki życia polskich rodzin w ostatnich latach znacząco się poprawiły. Zaznaczył przy tym, że programy socjalne – wbrew temu, co twierdzą polityczni konkurenci - nie są realizowane „na kredyt”: - Do 2015 roku 50 miliardów złotych rocznie było kradzione. Dziś ogromna część tych pieniędzy trafia do budżetu i jest redystrybuowana do Polaków. To nie są pożyczone pieniądze, ale pieniądze uczciwie zapłacone i uczciwie rozdane.

Prezydent uspokajał też przedsiębiorców, którzy mają obawy w związku ze wzrostem płacy minimalnej: - Nie obawiajcie się państwo, bo za tym pójdzie wiele elementów rozwoju kraju. Będzie też więcej pieniędzy z podatków, które będą wydatkowane także na państwa rodziny. Chcemy bowiem wzmocnić rodzinę, która jest skarbem tego państwa.

W Pile prezydent Andrzej Duda apelował też o udział w niedzielnych wyborach: - Nie zapomnijcie pójść w niedzielę na wybory. Niech nikt nie zostaje w domu, bo to jest bardzo ważne, żebyśmy decyzję o Polsce podejmowali świadomie.

Z Piły prezydent Andrzej Duda pojechał do Złotowa. Tam o 19.00 spotka się z mieszkańcami powiatu złotowskiego w Hali Widowiskowo-Sportowej „Złotowianka” przy ulicy Bohaterów Westerplatte 9a.

pg/ar

fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński

Posłuchaj

apel prezydenta Andrzeja Dudy o udział w niedzielnych wyborach
prezydent Andrzej Duda apeluje o minutę ciszy
prezydent Andrzej Duda o zwiększaniu poziomu życia Polaków
prezydent Andrzej Duda o finansowaniu programów socjalnych
prezydent Andrzej Duda o podwyższeniu płacy minimalnej