fot. prk24.pl
Tę informację potwierdził Polskiemu Radiu Koszalin Krzysztof Frankenstein. Burmistrz Sławna dodał, że inicjatywa zorganizowania święta w jego mieście wyszła od Pawła Szefernakera, wiceszefa MSWiA, posła ziemi koszalińskiej z Prawa i Sprawiedliwości.

Wojewódzkie obchody Święta Niepodległości zostaną w Sławnie zorganizowane po raz pierwszy. Będzie to największe w tym roku oficjalne wydarzenie w mieście.

- Dostaliśmy już potwierdzenie od wojewody zachodniopomorskiego, że tegoroczne obchody Święta 11 Listopada odbędą się w Sławnie. Inicjatywa wyszła od posła Pawła Szefernakera, wiceministra MSWiA. Cieszymy się bardzo, że dostrzega on nasz region i tak ważne przedsięwzięcie proponuje zorganizować właśnie w Sławnie - powiedział Krzysztof Frankenstein.

Zdaniem burmistrza Sławna, tak duże wydarzenie będzie doskonałą promocją dla jego miasta i regionu: - Myślę, że uroczystości przyczynią się do kształtowania postaw patriotycznych oraz do promocji tej części województwa zachodniopomorskiego. Na uroczystości będzie bowiem bardzo wielu ważnych gości.

Szczegóły uroczystości nie są jeszcze znane. Wiadomo jednak, że ceremonia będzie miała charakter wojskowy.

- Na pewno będzie to widowiskowe i wartościowe wydarzenie, wpisujące się w tegoroczne obchody zamykające setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i nasz cykl wydarzeń związanych z 700-leciem Sławna - podkreślił Krzysztof Frankenstein.

sk/ar

Posłuchaj

Krzysztof Frankenstein, burmistrz Sławna