Paweł Szefernaker: w ciągu czterech lat nasz rząd Prawa i Sprawiedliwości wzmocnił rangę Pomorza Środkowego | Źródło: Redakcja
Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, koszaliński poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz „dwójka” tego ugrupowania w wyborach do Sejmu był gościem porannego „Studia Bałtyk”. W rozmowie z Anną Popławską odniósł się m.in. do obraźliwego przemówienia Lecha Wałęsy o zmarłym marszałku seniorze Kornelu Morawieckim oraz taśm Sławomira Neumanna. Mówił również o ważnych inwestycjach w naszym regionie oraz podsumował cztery lata rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Jak powiedział Paweł Szefernaker, w ciągu czterech lat rząd Prawa i Sprawiedliwości wzmocnił rangę Pomorza Środkowego: - Zabezpieczono środki na budowę drogi S11 z Koszalina w stronę Poznania. W Koszalinie powstały 17. oddziały: spółki gazowniczej oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Minister infrastruktury podpisał aneks do programu budowy drogi S6 na obwodnicy Koszalina i Sianowa. Dzięki temu zostanie wybudowany węzeł w Gorzebądzu. Realizowana będzie także budowa nowego dworca kolejowego w Koszalinie. Tę inwestycję potwierdziły także PKP. W końcu sprawy Koszalina, Sławna, Kołobrzegu i wszystkich powiatów naszego regionu są w końcu słyszalne w rządzie Rzeczypospolitej.

Gość „Studia Bałtyk” apelował również o udział w niedzielnych wyborach: - To święto demokracji. Ważne jest to, by mobilizować się i nie przespać tych wyborów. Sondażami się nie wygrywa, nikt o nich za kilka dni zresztą nie będzie pamiętał. Wszyscy, którzy uważają, że żyje im się lepiej i widzą różnicę w swoich portfelach, powinni iść na wybory.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Posłuchaj

Gość Studia Bałtyk: Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, koszaliński poseł PiS-u