fot. Jacek Żukowski
Rzecznik rządu premiera Mateusza Morawieckiego oraz poseł ziemi słupskiej z ramienia Prawa i Sprawiedliwości był gościem Radia Słupsk. W rozmowie z Andrzejem Watemborskim odniósł się m.in. do dofinansowania dla Akademii Pomorskiej w Słupsku, zmian w sądownictwie oraz koalicji obecnej opozycji, którą zapowiadają szefowie poszczególnych ugrupowań.

- Słupska uczelnia potrzebowała zastrzyku pieniędzy i cieszę się, że mogłem w tym jakoś pomóc. Pieniądze to jednak nie wszystko, bo musi też dobry zespół, który będzie realizował różne projekty. W Akademii Pomorskiej taki zespół jest - powiedział Piotr Müller. - Słupska uczelnia coraz bardziej się rozwija dzięki dużemu wkładowi jej pracowników, kadry dydaktycznej i studentów - dodał.

Rzecznik rządów mówił również o tym jak przebiega wdrażanie reformy w szkolnictwie wyższym: - Na konkretne efekty musimy poczekać kilka lat. Udało na się także pogodzić politykę społeczną z fiskalną. Mamy stabilną sytuację w kraju i ciągle utrzymujemy wzrost gospodarczy w kraju.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

red./jż/rż

Posłuchaj

Gość Radia Słupsk: Piotr Müller, rzecznik rządu