fot. prk24.pl
Nad wnioskami do prokuratury i do rzecznika dyscypliny finansów publicznych z podejrzeniem naruszenia dyscypliny finansowej i kodeksu karnego głosowała dziś komisja rewizyjna kołobrzeskiej rady miasta.

Pierwszy wniosek dotyczył remontu molo i wskazywał winnego zaniedbań - byłego prezydenta miasta Janusza Gromka. Wniosek uzyskał akceptację radnych. Drugi natomiast dotyczył dzierżawy parkingu przed amfiteatrem i zarzucał złamanie procedur oraz naruszenie kodeksu karnego przez prezydent Annę Mieczkowską. Ten wniosek nie został rozstrzygnięty i trafi ponownie pod obrady komisji.

Z zarzutami i procedowaniem nie zgadzała się obecna na posiedzeniu komisji zastępca prezydent miasta Ewa Pełechata: - Naszych radnych nie da się przekonać do żadnych wyjaśnień. Dyskusja nie doprowadziła do niczego konkretnego. Prosiłam o jedną rzecz, mianowicie o to, aby zwiększyć etatyzację w kołobrzeskiej prokuraturze.

- Niestety przez działania urzędu miasta musieliśmy dłużej czekać na potrzebne dokumenty. W związku z tym dopiero dzisiaj mogliśmy przeprowadzić obrady komisji rewizyjnej w tym zakresie - powiedział Maciej Bejnarowicz z opozycyjnego w radzie miasta klubu radnych PiS.

Dzisiejsze wnioski komisji rewizyjnej trafią teraz na sesję rady miasta i to rada ostatecznie zdecyduje o skierowaniu ich do prokuratury.

jb/iw

Posłuchaj

Ewa Pełechata
Maciej Bejnarowicz