fot. prk24.pl
Dyrektor koszalińskiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Senatu w okręgu 100. był gościem popołudniowego „Studia Bałtyk”. Mówił m.in. o oddanym dziś do użytku 40-kilometrowym odcinku S6. Odniósł się również do budowy świetlicy we wsi Lubogoszcz oraz podsumował dwa lata działalności KOWR-u.

- Minęły dwa lata od utworzenia KOWR-u w Koszalinie. Bardzo dużo zrobiliśmy dla regionu - powiedział Krzysztof Nieckarz. - Przekazaliśmy m.in. gminom nieodpłatnie 69 hektarów terenu o wartości 6,8 miliona złotych. Ostatnim przykładem jest chociażby gmina Grzmiąca. W Lubogoszczy powstanie świetlica, na którą bardzo długo czekali mieszkańcy - dodał.

Krzysztof Nieckarz mówił również o odnowieniu czy też odbudowaniu ośrodka jeździeckiego w Białym Borze: - Stoczyłem bój, by powstała tam spółka skarbu państwa. Niestety odziedziczyliśmy stajnię w bardzo złym stanie. Remontujemy te obiekty, m.in. wymieniamy dachy. W przyszłym roku, po zakończeniu spraw formalnych i sądowych z byłym dzierżawczą, powstanie tam ośrodek jeździecki.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

red./rż

Posłuchaj

rozmowa Aleksandry Kupczyk z Krzysztofem Nieckarzem