fot. Jacek Żukowski
Według badania exit poll, w Polsce wygrało Prawo i Sprawiedliwość, a w Pomorskiem - Koalicja Obywatelska. Jak na te wyniki zareagowali słupscy politycy?

Jak powiedział Polskiemu Radiu Koszalin rzecznik rządu i poseł ziemi słupskiej Piotr Müller - jeżeli PiS uzyska samodzielną większość, to jego ugrupowanie będzie realizowało zapowiadane obietnice wyborcze: - Liczymy na konstruktywną współpracę z opozycją. Wiadomo jednak, że emocje polityczne są bardzo mocne i różnie to może w przyszłej kadencji wyglądać. Samodzielna większość umożliwi nam jednak spokojną pracę, tak aby Polacy byli z niej zadowoleni i widzieli, że faktycznie realizujemy zapowiedzi wyborcze.

Poseł Platformy Obywatelskiej Zbigniew Konwiński podziękował wyborcom, którzy oddali głos na Koalicję Obywatelską i zapowiedział, że jego ugrupowanie musi teraz solidnie pracować, aby uzyskać zaufanie Polaków: - Dziękujemy tym, którzy poparli Koalicję Obywatelską. Werdykt wyborów zawsze należy przyjmować z prawdziwą pokorą. Ta kampania prowadzona była w trudnych warunkach. Trzeba jednak solidnie pracować, aby za 4 lata wygrać wybory parlamentarne.

W Słupsku w sztabie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości panowała umiarkowana radość, ale prezes okręgu słupskiego poseł Aleksander Mrówczyński był optymistycznie nastawiony do pierwszych wyników sondażowych: - Cieszę się z większości sejmowej. Liczę na to, że ostateczny wynik będzie jeszcze lepszy.

Oficjalny komunikat o tym, które komitety przekroczyły próg wyborczy Państwowa Komisja Wyborcza zapowiedziała przedstawić dzisiaj. Oficjalne wyniki ze wszystkich okręgów mają być znane we wtorek. Stanie się to dopiero, gdy spłyną i zostaną podliczone protokoły wyborcze z wszystkich komisji.

jż/ar

fot. Jacek Żukowski
fot. Jacek Żukowski
fot. Jacek Żukowski
fot. Jacek Żukowski
fot. Jacek Żukowski

Posłuchaj

Piotr Müller, rzecznik rządu i poseł ziemi słupskiej
Zbigniew Konwiński, poseł Platformy Obywatelskiej
poseł Aleksander Mrówczyński