fot. Ryszard Bańka
Powołana przez marszałka województwa komisja nagrodziła piętrowy, półokrągły pomost przy Zamku Książąt Pomorskich na jeziorze Trzesiecko w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną w Województwie Zachodniopomorskim w 2018 roku.

Konkurs rozstrzygnięto po raz dziesiąty. O zwycięstwo ubiegało się w tym roku 12 projektów zgłoszonych przez samorządy. Komisja uznała, że szczecinecki pomost jest wyjątkową inwestycją na styku miasta z wodą. Nagrodę - tablicę pamiątkową do wmurowania w obiekt, statuetkę i medal - wręczył dziś burmistrzowi przy pomoście wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj.

- Wyjątkowość tegorocznych laureatów spowodowała, że wręczamy nagrody na miejscu ich realizacji. Warto przyjechać do Szczecinka i zobaczyć ten pomost na własne oczy - powiedział wicemarszałek.

Burmistrz Szczecinka Daniel Rak przypomniał historię tej inwestycji: - Została ona oddana do użytku w kwietniu zeszłego roku, po 13 miesiącach budowy. Kosztowała 1,7 miliona złotych. Dodatkowo zagospodarowaliśmy nabrzeże przy pomoście.

Medale z rąk marszałka otrzymali także projektant i wykonawca.

rb/ar

fot. Ryszard Bańka
fot. Ryszard Bańka
fot. Ryszard Bańka
fot. Ryszard Bańka
fot. Ryszard Bańka
fot. Ryszard Bańka

Posłuchaj

Tomasz Sobieraj, wicemarszałek województwa
Daniel Rak, burmistrz Szczecinka