fot. Jacek Żukowski
O szczegółach w audycji „Słupski Tramwaj” mówił Klaudiusz Dyjas, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Słupsku.

- W świąteczną akcję niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom może włączyć się każda osoba, firma czy placówka publiczna. Główną ideą akcji jest zbiórka rzeczy, które będą świątecznymi prezentami dla dzieci z działających przy MOPR Placówek Socjalizacyjnych „Mój dom - Moja Przyszłość” - powiedział Klaudiusz Dyjas. - Dzieci i młodzież w placówkach z różnych powodów nie mogą się wychowywać w swoich biologicznych rodzinach. Dlatego chcemy, by nasi podopieczni poczuli w jak największym stopniu atmosferę nadchodzących świąt - dodał.

W ramach akcji charytatywnej przekazywać można: słodycze, kosmetyki, odzież dziecięcą nową i używaną, artykuły papiernicze, sprzęt sportowy, bony podarunkowe, sprzęt elektroniczny. W strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku działają trzy Placówki Socjalizacyjne „Mój dom- Moja Przyszłość”. Przebywa w nich 32 wychowanków w wieku od 8 do 18 lat.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Mariusza Brokosa z Klaudiuszem Dyjasem.

jż/ar

Posłuchaj

rozmowa Mariusza Brokosa z Klaudiuszem Dyjasem