Szczypiornistki Piłki Ręcznej Koszalin po zwycięstwie w niedzielę, w środę również sięgnęły po komplet punktów. Koszalinianki we własnej hali nie dały szans Ruchowi Chorzów i wygrały z rywalkami ze Śląska 30:22.

Na początku spotkania zespół Ruchu dość nieoczekiwanie wyszedł na prowadzenie w ósmej minucie Ślązaczki prowadziły już 4:1. Jak wyjaśniła skrzydłowa Dominika Han, Ruch zmienił nieco taktykę gry: - Te 15 pierwszych minut było dla nas zaskoczeniem, gdyż Ruch nie grał tego co widzieliśmy na analizie.

Po kwadransie gry koszalinianki wyszły na pierwsze prowadzenie 6:5 i nie oddały go już do końca meczu. Kluczem do drugiego zwycięstwa z rzędu było dla Dominiki Han coraz lepsze zgranie zespołu: - Mamy treningów dużo więcej, zaczęliśmy się rozumieć i myślę, że to też owocuje tym, ze wygrywamy.

W meczu z Ruchem najwięcej bramek dla Piłki Ręcznej Koszalin zdobyły: Dominika Han - 7 i Natalia Wołownyk - 5. W tabeli Superligi piłkarek ręcznych koszalinianki z sześcioma punktami zajmują szóste miejsce.

Relację z tego spotkania będzie można usłyszeć w czwartkowym, porannym „Studiu Bałtyk” około godziny 7.15.