Pewne zwycięstwo Czarnych w pierwszej lidze koszykarzy i wysokie zwycięstwo piłkarzy Kotwicy Kołobrzeg – to plusy sportowej soboty w naszym regionie.

Koszykarze Czarnych Słupsk po porażce w Krośnie mocno chcieli się zrehabilitować przed własną publicznością. Zadanie teoretycznie mieli łatwe, gdyż do Gryfii przyjechała jedna z najsłabszych drużyn zaplecza ekstraklasy – AZS Politechnika Opolska. Nieoczekiwanie jednak Akademicy dość mocno postawili się Czarnym Panterom i do przerwy prowadzili 41:32. Kluczowa dla losów rywalizacji okazała się kwarta numer 3. Tą część meczu słupszczanie wygrali 29:12 i w ostatnich 10 minutach kontrolowali już wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie podopieczni Mantasa Cesnauskisa wygrali pewnie 89:77. Najwięcej punktów dla słupskiej ekipy zdobyli: Filip Małgorzaciak 21 i Szymon Długosz 19. Druga nasza ekipa na zapleczu ekstraklasy – Energa Kotwica Kołobrzeg wybrała się do Wałbrzycha na mecz z drużyną z czuba tabeli Górnikiem. Czarodzieje z Wydm mimo różnicy w tabeli pokazali się z bardzo dobrej strony, walczyli jak równy z równym, ale nieznacznie przegrali 74:76. Dla zespołu z Kołobrzegu najwięcej punktów zdobyli: Bartosz Wróbel 18 i Nick Madray – 13. W tabeli pierwszej ligi Czarni zajmują pierwsze miejsce, mają 13 punktów, Energa Kotwica jest na miejscu 10. z dziewięcioma punktami.

Tempa nie zwalniają natomiast piłkarze Kotwicy Kołobrzeg, którzy odnieśli 10 zwycięstwo w sezonie. Na własnym boisku kołobrzeżanie pokonali Nielbę Wągrowiec 4:1 po bramkach Marcina Trojanoiwskiego, Grzegorza Piesio, Przemysława Szura i Dawida Retlewskiego. Zwycięstwo to dało Kotwicy awans na 4. miejsce w tabeli. Kołobrzeżanie tracą do lidera – KKS Kalisz pięć punktów.

W niedzielę dwa inne spotkania trzecioligowych ekip z naszego regionu Bałtyk Koszalin o 11.00 zagra ze Świtem Skolwin Szczecin zaś dwie godziny później Gwardia rywalizować będzie z Sokołem Kleczew.