Starosta podkreślił, że Stefan Strzałkowski z powiatem białogardzkim był związany od jego powstania, był pierwszym starostą powiatu białogardzkiego.

- Właśnie stoję w gabinecie i patrzę na akt nadania z 23 listopada 1998 roku na Zamku Królewskim, w którym odbierał Stefan Strzałkowski akt nadania powiatu białogardzkiego. No była to osoba, która od zawsze była związana z powiatem i miastem. Wspaniały przyjaciel. Naprawdę rzadko się zdarza tak wspaniały samorządowiec, który po prostu żył każdym problemem powiatu i miasta - dodał Piotr Pakuszto.

Stefan Strzałkowski aktywnie działał w ostatnich miesiącach na rzecz poprawy sytuacji białogardzkiego szpitala:

- W ostatnim czasie, naprawdę bez przerwy żył tym szpitalem, żył próbą pozyskania dodatkowych środków na działalność naszej placówki. Zaangażował się też w to, żebyśmy skutecznie przejęli ten szpital od prywatnego przedsiębiorcy. Ale też pozostawił po sobie ludzi, którzy dalej się tym tematem interesują, więc to dzieło trwa dalej.

Starosta białogardzki Piotr Pakuszto zapowiedział wprowadzenie w powiecie żałoby. Stefan Strzałkowski był posłem VI, VII i VIII kadencji. Miał 62 lata.

ap/jr