fot. MON/Twitter
Pierwsi polscy żołnierze wylecieli do Libanu z lotniska Szczecin-Goleniów - poinformowało na Twitterze Ministerstwo Obrony Narodowej. Wkrótce rozpoczną służbę w ramach misji pokojowej ONZ w tym kraju.

Do Libanu poleci łącznie ponad 200 polskich żołnierzy. Wojsko Polskie wraca do tego kraju po 10 latach. W ramach misji w Libanie polscy żołnierze będą wraz z żołnierzami z Węgier i Irlandii ochraniać ludność cywilną, monitorować strefę rozgraniczenia tak zwaną „blue line” i wspierać libański rząd w zakresie porządku i bezpieczeństwa. Kontyngenty polskiego wojska w Libanie składają się z żołnierzy 3. batalionu piechoty zmotoryzowanej ze Stargardu, wspieranych przez wojskowych logistyków i łącznościowców z innych jednostek. Dowódcą pierwszej zmiany PKW Liban został dowódca 3. batalionu piechoty zmotoryzowanej podpułkownik Paweł Bednarz.

Wczoraj wojskowych wyjeżdżających na Bliski Wschód pożegnał szef MON Mariusz Błaszczak. Uroczystość odbyła się na terenie koszar 12. Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie.

IAR/rż